Ginekolog Łódź

Ginekolog jest dla kobiety w ciąży jednym z pierwszych i najistotniejszych z wyborów, który przyszła mama musi dokonać. W tym wyjątkowym dla każdej kobiety czasie ginekolog staje się nie tylko lekarzem, ale także przyjacielem i spowiednikiem, do którego ciężarna może przyjść ze wszystkimi obawami i pytaniami. Częste wizyty kontrolne u lekarza to podstawa dla zdrowego rozwoju ciąży. Począwszy od pierwszych dni, to ginekolog diagnozuje i potwierdza w 100% czy pacjentka jest w ciąży. Należy pamiętać, że kupione w aptece testy ciążowe nie dają zupełnej pewności co do wyniku, a zrobione zbyt wcześnie mogą nie wykryć ciąży.

Gdy kobieta orientuje się lub podejrzewa, że jest w ciąży, powinna niezwłocznie udać się do lekarza. Pierwsza wizyta w tym wyjątkowym stanie powinna odbyć się do 10 tygodnia ciąży. Ginekolog udzieli pacjentce istotnych informacji jak dbać o siebie i o dziecko przez najbliższe 9 miesięcy, przedstawi jej również plan badań prenatalnych. Lekarz ginekolog, którego kobieta wybiera do prowadzenia ciąży, powinien być osobą, która wzbudzi jej zaufanie. To ważne żeby w jego towarzystwie czuła się komfortowo i nie bała się mówić mu o nawet najmniejszych obawach.
Nikt tak dobrze nie zrozumie przyszłej mamy jak druga (przyszła) mama i właśnie ginekolog. To ważne by kobieta mogła w tym czasie liczyć na obecność i wsparcie swojego lekarza prowadzącego. Może to być dotychczasowy lub nowo wybrany lekarz. Podczas pierwszej wizyty lekarskiej po wykryciu ciąży, pacjentka powinna być przygotowana na kilka pytań. Ginekolog na pewno zapyta o termin ostatniej miesiączki, przebyte operacje i choroby przewlekłe, uczulenie na leki oraz obecny stan zdrowia przyszłej mamy. Wykona badanie ginekologiczne i usg oraz skieruje na niezbędne badania. Już podczas pierwszej wizyty u lekarza jakim jest ginekolog, ciężarna kobieta powinna poczuć, że jest pod odpowiednią opieką.

Ginekolog Łódź

Zapraszamy do Gabinetu Ginekologicznego Prof. dr hab. n. med. Jarosława Kalinki, który specjalizuje się w prowadzeniu ciąży wysokiego ryzyka (w tym: ciąży wielopłodowej, ciąży po zapłodnieniu in vitro, przy łożysku przodującym, nadciśnieniu tętniczym i innych). Wiedza i ogromne doświadczenie prof. Kalinki to gwarancja uzyskania możliwie najlepszej, dostępnej, opieki medycznej w ciąży. Prof. Kalinka jest ginekologiem z Łodzi, ale dzięki kompleksowej opiece najwyższej jakości i pomocy w trudnych przypadkach do gabinetu w Łodzi przyjeżdżają pacjentki z całej Polski.

Kompleksowa opieka ginekologiczna w Łodzi

W gabinecie ginekologicznym Prof. Kalinki ciężarne mogą liczyć na:
  • Kompleksową opiekę nad ciężarną
  • Profilaktykę i leczenie zagrażającego porodu przedwczesnego
  • Profilaktykę i leczenie hipotrofii płodu
  • Nowoczesną kompleksowa diagnostyką i leczenie poronień samoistnych, nawykowych oraz wewnątrzmacicznego obumarcia płodu
  • Profesjonalną diagnostykę ultrasonograficzną w czasie ciąży
  • Bezinwazyjną diagnostykę prenatalną
  • Wykonanie kompleksowych badań laboratoryjnych w tym: mikrobiologicznych, immunologicznych i genetycznych.
Exit mobile version