Specjalista ginekolog – położnik, specjalista perinatolog

42 651 11 77

jkalinka@jkalinka.pl

Prof. dr hab. n. med.

Jarosław Kalinka

Uprzejmie informuję, że po 16 latach kierowania Oddziałem Perinatologii wraz z Blokiem Porodowym w szpitalu im. M. Pirogowa (d. M. Madurowicza) z dniem 30 czerwca 2024 roku kończę swoją pracę w tym miejscu. Chciałbym podziękować wszystkim osobom (w tym: lekarzom położnikom i neonatologom, anestezjologom, położnym, pracownikom laboratorium oraz wielu, wielu innym) dzięki którym mogłem uczyć się i pracować, a później przez wiele lat kierować tym wspaniałym ośrodkiem położniczym w Łodzi. Z satysfakcją stwierdzam, że w tym miejscu udało mi się połączyć najwyższe standardy medyczne z pasją do zawodu lekarza położnika oraz stworzyć fachowy i profesjonalny zespół lekarzy i położnych. Wszystko to przyczyniło się do wyleczenia wielu pokoleń pacjentek z problemami w czasie ciąży oraz do urodzenie tysięcy dzieci zarówno z ciąż fizjologicznych jak i tych z ciąż z najcięższymi patologiami.

Serdecznie dziękuje za ten pełen sukcesów okres mojego życia zawodowego, klinicznego i naukowego.

Z dniem 1 lipca mam przyjemność rozpocząć pracę w nowym miejscu tj. w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251 na stanowisku Kierownika Oddziału Położnictwa i Perinatologii. Tym samym rozpoczynam nowy rozdział swojej pracy zarówno zawodowej, klinicznej jak i naukowej. Liczę na to, że w nowym miejscu powstanie nowoczesny ośrodek położniczy, który ze względu na możliwość współpracy z wieloma innymi klinikami już funkcjonującymi w CSK stworzy możliwość objęcia wielospecjalistyczną i wieloprofilową opieką kobiety ciężarne i rodzące w ciążach fizjologicznych jak i te z poważnymi problemami.

Mam nadzieje, że podobnie jak dotychczas w szpitalu M. Pirogowa (d. M. Madurowicza) uda mi się stworzyć nowoczesny ośrodek położniczy na najwyższym (III-cim) poziomie referencyjności, w którym zatrudnieni będą doświadczeni specjaliści z zakresu położnictwa i ginekologii oraz perinatologii, a młodzi lekarze znajdą intersujące miejsce do nauki zawodu i realizacji programu specjalizacji. Wierzę, że dzięki temu wszystkie pacjentki ciężarne i rodzące w nowym ośrodku zostaną objęte opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszam do nowego Oddziału Położnictwa i Perinatologii na XVI piętro w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi już od 1-go lipca 2024r.